4-گیاهان سرویس بهداشتی و حمام
شنبه 20 مرداد 1397
بازدید: 3590

گیاهان مناسب سرویس بهداشتی و حمام، !

در سال گذشته، استفاده از گیاهان آپارتمانی بیشتر و بیشتر مورد استقبال شما عزیزان قرار گرفته است. گل‌ های آپارتمانی به‌ خصوص در فصل بهار، همراهان بسیار دلنشینی هستند و طراوت طبیعت را به منزل شما هدیه می‌ دهند. نظرتان در مورد داشتن یک حمام بهاری چیست؟ می‌ دانم شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ اما در این مطلب می‌ خواهیم شما را با چند گیاه مناسب برای حمام آشنا کنیم

 گیاهان مناسب حمام

محیط بسیار مرطوبی دارد و بیشتر حمام‌ ها به‌ خصوص در خانه‌ های آپارتمانی، فاقد نور مناسب هستند. گیاهانی را باید انتخاب کنید که با رطوبت زیاد سازگاری داشته باشند و برای رشد و نمو خود به حداقل نور طبیعی قناعت کنند. اگر حمامتان هیچ نورگیری ندارد، بهتر است برای تأمین نور گیاهان از لامپ‌ ها مخصوص رشد گیاه (Growlight)استفاده کنید.

 

 

تاثیر ابعاد حمام در انتخاب نوع گیاهان

قبل از خرید گیاهان آپارتمانی برای حمام یا سرویس بهداشتی، بهتر است نیم‌ نگاهی به ابعادشان بیندازید. گیاهان برای رشد نیاز به فضا دارند و شما نمی‌ توانید گیاهان را بیش‌ از اندازه هرس کنید. اگر حمام کوچک دارید، بهتر است از گیاهان آپارتمانی کوچک‌ تر استفاده کنید و اگر حمام مستطیل و باریک دارید، بهتر است، گیاهانی را انتخاب نمایید که رشد عرضی‌ شان نسبت به رشد طولی‌ شان کمتر باشد.

 

 

 

گیاهان را در حمام کجا بگذاریم؟

بهتر است گیاهان را روی زمین نگذارید. اگر پنجره کوچکی در حمام دارید، بهتر است زیر آن یک شلف پلاستیکی یا ضد رطوبت نصب کنید و گیاهان را برای استفاده مطلوب‌ تر از نور طبیعی خورشید روی آن قرار دهید. اگر تمایل به استفاده گیاهان در سرویس بهداشتی دارید، گذاشتن گلدان‌ ها کنار روشویی هم گزینه مناسبی است. هم‌چنین می‌ توانید از گلدان‌ های سقفی و آویز هم استفاده کنید.